Září 2009

šelmi psovite

18. září 2009 v 20:17 povidky


Na přeomu pliocénu a pleistocénu před 2 miliony let existovali již všechny základní druhy šelem.Původní počet více než 50 rodů psovitých šelem se výrazně snížil na současných 15.Pro nás nejvýznamější je rod canis (pes),do kterého řadíme vlky,šakaly,kojoty a psy.Nejpočetnější skupinou je rod Vulpes (liška) s 9 druhy lišek a 3 poddruhy.
Jo mezi miacis a hesporocyon byla tato šelma:

smajlíci

6. září 2009 v 13:42 obrazky


vychytávky

4. září 2009 v 21:26 povidky
Soused
Co k tomu dodat. Jen mít chytrého souseda před sebou. Jo musí bejt taky po napsání písemky ochotnej vám jí dát vedle sebe abyste měl lepší výhled no a pak už jen stačí dobrý výhled.
Nástěnka
K taháku na nástěnce samozřejmě potřebujete nástěnku. Takže tento tahák je omezen tak na tři lidi ve třídě ne-li na nikoho. No musíte mít prostě to nejlepší místo ve třídě. Je to jednoduché. Tahák prostě připíchnete na nástěnku a je to. Nějaké zakrytí pochybnou kresbou také není od věci.
Tácek od piva
Tahák na tácku od piva. Vynikající vymoženost. Nevýhodou je, že na tácku není tolik prostoru, ale i na to je fígl. Takže na začátku vám stačí jeden připínáček a tácek od piva. Připínáček bodnete asi 1 cm od okraje tácku a potom tácek připevníte k spodní straně desky lavice. Když se vám na tácek vejde všechno a máte ho jen na jedno použití tak jste u konce. Jestli ale máte více materiálu tak si poradíte následovně. Na tácek nalepíte čtyři proužky izolačky nebo něčeho jiného ale musí vám to dělat rožky, do kterých budete moci zasouvat jednotlivé připravené taháčky. Po zhotovení už není nic lehčího než když si při písemce tácek vytočíte z pod lavice a když se bude blížit učitel tak se stačí jen lehce přisunout k lavice a tácek v pohodě zajede zprátky pod desku.